زمان ثبت : شنبه 28 اسفند‌ماه سال 1389 در ساعت 03:37 ق.ظ
نویسنده : حمید
عنوان : 33 قربانی در واژگونی اتوبوسی در محور شهرکرد - ایذه

معاون عملیات پلیس‌راه کشور از افزایش شمار کشته شدگان واژگونی اتوبوس در مسیر شهرکرد - لردگان - ایذه که صبح پنجشنبه رخ داد، خبر داد.

سرهنگ پرویز سیاح البرزی در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: یک دستگاه اتوبوس اسکانیا متعلق به تعاونی یک ایران پیما که از مبدا اصفهان به خوزستان از مسیر شهرکرد - لردگان - ایذه در حرکت بود در ساعت 3:45 بامداد روز پنجشنبه به علت عدم توجه به جلو دچار واژگونی شد.

وی با بیان اینکه این تصادف ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده در کیلومتر 186 محور شهرکرد - لردگان - ایذه رخ داد افزود: بر اثر این حادثه 9 تن در سر صحنه جان خود را از دست دادند و 4 نفر نیز پس از انتقال به مراکز درمانی جان باختند. این در حالیست که 20 تن دیگر مجروح شدند.

وی با بیان اینکه یک تیم ویژه از پلیس راه ناجا برای بررسی علت حادثه به صحنه اعزام شده است افزود: هنوز نتیجه این بررسی‌ها مشخص نیست اما اگر قصوری از سوی این شرکت انجام شده باشد با آن برخورد خواهد شد.

وی در ادامه از تصادف یک دستگاه وانت تویوتا با پژو 405 در محور زابل - نهبندان خبر داد و گفت: در ساعت 12:30 روز گذشته یک دستگاه وانت تویوتا با پژو 405 در محور زابل - نهبدان تصادف کردند که در این حادثه دو تن جان خود را از دست داده و 4 نفر دیگر نیز مجروح شدند.

به گفته وی علت وقوع این حادثه تجاوز به چپ از سوی وانت تویوتا گزارش شده است.