زمان ثبت : پنج‌شنبه 17 اردیبهشت‌ماه سال 1388 در ساعت 04:01 ب.ظ
نویسنده : حمید
عنوان : حذف پرحادثه ترین گردنه فارس

پرحادثه ترین گردنه استان فارس اصلاح شد. به گزارش روابط عمومى اداره کل راه و ترابرى استان فارس، نوروزى - مدیر کل راه و ترابرى فارس - در آیین افتتاح و آغاز بهره بردارى بخشى از محور فیروزآباد قیر و کارزین (پروژه احداث واریانت گردنه سم دل دل ) گفت: در سال ۸۷ اقدامات خوبى در حوزه راه انجام شد. 

وى در ادامه اشاره اى گذرا به پروژه هاى افتتاح شده درحوزه راه در سال گذشته نمود و اظهار داشت: پل دوم خان که از پروژه هاى مهم بخش گردشگرى هم بود، بزرگراه محور شیراز - دشت ارژن، بزرگراه محور شیراز سپیدان تا تلمبه خانه حسنى، ۳۵ کیلومتر از پروژه شیراز سروستان، تقاطع پل فسا، تقاطع دوم زرقان که احداث آن سالهاى زیادى طول کشید و محور قادر آباد به خوانسار و اتصال آن به استان یزد و ... از جمله پروژه هاى مهمى بودند که در فارس سال گذشته به بهره بردارى رسید. 

نوروزى در ادامه یاد آور شد: بحث نقاط حادثه خیز یکى از دغدغه هاى اصلى ماست که در این رابطه نقاط حادثه خیز درفارس شناسایى و تابلوهاى سبز رنگ جهت شناسایى آنها در این نقاط نصب شده که این مهم از سال ۸۵ شناسایى و اصلاح این نقاط در دستور کار قرار گرفته است. 

مدیر کل راه و ترابرى فارس در پایان در خصوص پروژه سم دل دل نیز گفت: پروژه مذکور در قالب طرح بهسازى و احداث محور قیر فیروز آباد مى باشد که طول آن سه کیلومتر است و هزینه اجرایى آن نیز دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مى باشد.